• Czy pompy ciepła są opłacalnym rozwiązaniem?

  Każdego roku rynek pomp ciepła rośnie o około dwudziestu procent. Wzrost popularności wynika ze zmian klimatycznych, lepszej izolacyjności budynków, postępu technologicznego czy też większej konkurencyjności kosztowej na rynku. Urządzenia te sprawdzają się w budynkach nowych.

  Więcej
 • źródło: czystepowietrze.gov.pl

  Czyste Powietrze 2.0 - zasady, wysokość dofinansowania

  21 października bieżącego roku rozpoczął się nabór wniosków już w drugiej części programu o nazwie „Czyste Powietrze”. Program ten jest przygotowany dla Polaków, którzy osiągają niższe dochody. Aby móc dostać nieco wyższa dotację – nawet do 37 tysięcy złotych – na termomodernizacje domu czy też wymianę kopciucha potrzebne będzie zaświadczenie dochodach. NFOŚiGW także przygotować nowe udogodnienia. Chodzi o kalkulator dotacji, wydłużenie przedsięwzięcia o pół doku dodatkowe oraz także listę urządzeń czy też materiałów zgodnych z programem.

  Więcej
 • Mój Prąd 2021 - NFOŚiGW zdecydowało się dołożyć 100 milionów!

  Czy wiesz, że budżet w programie Mój Prąd został już wyczerpany? Nie ma jednak co panikować. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska do puli dokłada 100 milionów. Nabór trwa do 18 grudnia bieżącego roku. Jakby tego było mało program ten będzie kontynuowany w kolejnym roku.

  Więcej
 • Gdzie kupić ekogroszek w Nowym Sączu?

  Ekogroszek jest obecnie wykorzystywany w nowoczesnych kotłach i piecach. Bardzo ważne jest to, że jako paliwo opałowe, ekogroszek zapewnia wysokie parametry ekologiczne. Energetyczne spalanie wciąż jest na tym samym, stałym poziomie. Ekogroszek pozostawia niesamowicie mało popiołu po spaleniu, nie wytwarza też lotnych związków siarki - jeśli więc chcesz dbać o środowisko naturalne - zainwestuj w kotły na ekogroszek!

  Więcej
 • Jak wybrać piec na pellet?

  Dzięki wygodzie i prostocie użytkowania, piece na pellet zyskują z dnia na dzień coraz szersze grono zwolenników, zwłaszcza wśród właścicieli domków jednorodzinnych. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego kotła, dobrze jest zorientować się, czym różnią się między sobą poszczególne piece dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę przy ich porównywaniu.

  Więcej
 • Jakie korzyści daje zintegrowanie ogrzewania, rekuperacji i przygotowywania c.w.u. w jednym urządzeniu?

  Należy wiedzieć, że na temat zintegrowanych urządzeń panuje obecnie wiele opinii. Z całą mocą trzeba podkreślić, że te urządzenia są przeznaczone na potrzeby czystego powietrza w domu, jego znaczenia dla naszego zdrowia (skierowane przede wszystkim do klientów świadomych).

  Więcej
 • W jaki sposób działa pompa ciepła połączona z instalacją fotowoltaiczną?

  Instalacje fotowoltaiczne, które do tej pory postrzegane były głównie jako źródło energii elektrycznej stały się ważnym elementem systemów ogrzewania c.o. i c.w.u., szczególnie istotnym przy ogrzewaniu domu np. pompą ciepła.

  Więcej
 • Wertykulacja trawnika w okresie wiosennym – zadbany ogród

  Dużo osób posiadających ogród, marzy o gęstym i zielonym trawniku latem.

  Więcej