rekuperacja, ogrzewanieNależy wiedzieć, że na temat zintegrowanych urządzeń panuje obecnie wiele opinii. Z całą mocą trzeba podkreślić, że te urządzenia są przeznaczone na potrzeby czystego powietrza w domu, jego znaczenia dla naszego zdrowia (skierowane przede wszystkim do klientów świadomych).

Wówczas warto sięgnąć po jednostkę rekuperacyjną.

Warto wiedzieć, że obecnie ogrzewanie domu i przygotowanie c. w.u. jest już raczej standardem. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że połączenie tych trzech rozwiązań w jednym urządzeniu przynosi ogrom korzyści. Należy zadać pytanie, jakich? Korzyści te sprowadzają się do lepszej wydajności, niższych rachunkach, szybszego montażu i komfortu/kompatybilności bowiem sterujemy wszystkim z jednego panelu/aplikacji.

Warto też wiedzieć, że zintegrowane urządzenia mają nierzadko lepszą wydajność bowiem, jako jedno urządzenie, komunikują się i wzajemnie wspierają (na przykład pompa wykorzystuje odpadowe ciepło z wentylacji budynku). Wspomniana wcześniej lepsza wydajność oznacza w praktyce niższe koszty i taka inwestycja szybciej się nam zwróci. Ktoś może powiedzieć, że minusem jest to, że takie urządzenia są drogie, ale uczciwie trzeba podkreślić, że jeśli chcemy mieć w domu wszystkie trzy elementy (rekuperacja, ogrzewanie budynku i produkcja c. w.u.), wówczas te urządzenia musimy zakupić pojedynczo. Kiedy jednak podliczymy koszty pracy i potrzebny materiał na taką instalację trzech urządzeń, wtedy koszty są nieraz wyższe niż ma to miejsce w przypadku zintegrowanych urządzeń. Ponadto dodatkowym bonusem jest to, że za całą instalację odpowiedzialna jest jedna firma. To w zasadzie oznacza, że w przypadku awarii eliminujemy ewentualne zrzucenie odpowiedzialności na innych wykonawców. Po pewnym czasie użytkowania systemów zintegrowanych docenimy fakt, że sterujemy „całym sercem” domu z jednej aplikacji zamiast z różnych pilotów czy sterowników. Nie musimy do każdego z nich pamiętać dedykowanych funkcji lub instrukcji obsługi i postępowania.

Na temat rekuperacji pisaliśmy wcześniej, przeczytaj jak działa i dlaczego jest lepsza od tradycyjnego systemu wentylacyjnego https://www.zaplecza.pl/rekuperacja---wentylacja-mechaniczna.html

Jeżeli szukasz odpowiedniej firmy, wykwalifikowanych fachowców, którzy wykonają dla Ciebie całą instalację udaj się do naszego Marketu w Brzeznej. Pomożemy we wszystkim!

https://www.zaplecza.pl/