Jeśli właśnie remontujesz swój stary dom i chcesz na tym jak najbardziej zaoszczędzić przez przyszłe lata, a dodatkowo czuć się w domu bezpiecznie i zdrowo, koniecznie przeczytaj o korzyściach z termomodernizacji domu.

Zacznijmy więc po kolei:

Oszczędność na rachunkach za ogrzewanie.
|Ocieplenie domu przede wszystkim wiąże się z wielką oszczędnością na rachunkach za ogrzewanie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że 3/5 kosztów przeznaczonych na utrzymanie domu to właśnie koszty przeznaczone na jego ocieplenie. Trzeba również zaznaczyć, że termomodernizacja domów jednorodzinnych w Polsce to kluczowa sprawa do walki ze smogiem w Polsce!

Walka ze smogiem i troska o zdrowie swoje i swojej rodziny.
Tak więc - ocieplając dom walczysz ze smogiem! Ogrzewanie nieocielonych domów odpowiada aż za 40 proc. produkcji pyłu zawieszonego PM10 i 78 proc. szkodliwego dla zdrowia benzo(a)pirenu! Chodzi o to, że gdy Twój dom zostanie ocieplony, jego ogrzewanie będzie bardziej wydajne - Ty zaoszczędzisz i mniej szkodliwych substancji będziesz wypuszczać do atmosfery.

Ochrona przed pożarem domu.
W domu jest cała masa sprzętu elektronicznego a także wiele substancji syntetycznych. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ocieplenie domu może również nieść ochronę dla konstrukcji domu przed pożarem. Wełna skalna bowiem jest odporna na działanie temperatur aż do 1000 stopni C. Co więcej, jeśli dom jest ocieplony w odpowiedni sposób, podczas pożaru nie wytwarza się niebezpiecznie toksyczny dym, który jest właśnie najczęstszą przyczyną śmierci w wyniku pożaru.

Izolacja od hałasu.
Ocieplenie domu to nie tylko oszczędność ale w ten sposób możesz się również odizolować od hałasu z zewnątrz. Co więcej - dobra izolacja domu sprawi, że również od wewnątrz da ochronę od hałasu - wiedzą o czym mówimy rodzice nastolatków, których muzyka nie do końca zgadza się z ich gustem ;)

Ochrona domu przed niebezpieczną pleśnią i grzybami.
Ocieplenie domu wiąże się również z ochroną przed pleśnią grzybami. Woda i wilgoć - da się ją najbardziej odczuć w domu nieocieplonym zimową porą, kiedy okna rzadziej są otwierane a pranie trzeba suszyć w pomieszczeniu. Trzeba więc zadbać o izolację domu odpowiednimi materiałami - musi bowiem posiadać właściwości hydrofobowe - czyli był trudny do namoczenia. Właśnie takie właściwości ma wełna skalna.

Dobra izolacja to ochrona murów przed niebezpiecznymi dla zdrowia a nawet życia grzybami i pleśnią.

Spokój i komfort na lata!
Taka inwestycja to komfort i spokój na wiele, wiele lat. Wełna skalna przykładowo, swoje właściwości zachowuje nawet ponad 55 lat! Materiał ten bowiem pochodzi tylko i wyłącznie z naturalnych surowców i nie odkształca się - niezależnie od warunków atmosferycznych.

Jeśli więc zamierzacie ocieplać dom zapraszamy do naszego marketu techniczno-budowlanego zaplecza.pl – fachowcy służą pomocą i na pewno doradzą Wam najlepsze rozwiązania.